BLATY KUCHENNE, ŁAZIENKOWE

BLATY KUCHENNE, ŁAZIENKOWE

BLATY KUCHENNE, ŁAZIENKOWE

Blaty kuchenne są najczęściej dekoracyjnym dopełnieniem mebli kuchennych. Jednak należy zwrócić również uwagę na ich funkcjonalność oraz trwałość, gdyż są one najbardziej eksploatowaną częścią zabudowy kuchennej. Blaty kuchenne z kamienia łatwo utrzymać w czystości i są odporne na wszelkie zabrudzenia, doskonale wkomponują się zarówno w tradycyjny, jak i nowoczesny styl kuchni. Najlepszymi kamieniami na blaty kuchenne są granit oraz kwarcyt.

GRANIT ( blaty z granitu ) można wyszlifować na wysoki połysk lub do uzyskania gładkiej, satynowej, ale matowej powierzchni. Jest on bardzo twardy, a przez to odporny na uderzenia i zarysowania. Nie szkodzą mu też wysoka temperatura, zabrudzenia oraz środki spożywcze ( zalecana impregnacja ). Granity występują w szerokiej gamie kolorystycznej począwszy od jasnych biało-szarych poprzez żółto-złoto-beżowe kończąc na szarych i czarnych. Cechuje je niepowtarzalny wygląd, nadający pomieszczeniu prestiżowego charakteru.

Przykładowa kolorystyka granitów

KWARCYTY ( blaty z kwarcytu ) –( konglomerat kwarcytowy lub kwarcogranit – różnie nazywany materiał ) wykonane są w ponad 90% z naturalnego kwarcu, to produkty o wyjątkowej funkcjonalności. Są odporne na ścieranie, dym, zarysowania, wysoką temperaturę, działanie kwasów, tłuszczu i innych substancji używanych w gospodarstwie domowym. Kwarcyty są materiałem twardszym od granitu oraz w wersji polerowanej nienasiąkliwym przez co nie wymagają impregnacji. Występują w bardzo szerokiej gamie harmonijnych kolorów zgodnych z najnowszymi trendami. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom to produkty niezwykle higieniczne i łatwe w utrzymaniu. By lśniły czystością wystarczy zwykły detergent i woda, to powoduje, że polecany jest szczególnie w kuchni i łazience.

Przykładowa kolorystyka kwarcytów:

TechniStone
Silestone
Caesarstone
Avant Quartz

Polecamy również funkcjonalne i odporne na upływ czasu kamienne blaty łazienkowe. Obszerna gama kolorystyczna kamienia pozwala wybrać odpowiedni produkt, idealnie wkomponowujący się w wystrój łazienki. W przypadku blatów łazienkowych gamę kamieni można poszerzyć o marmury oraz trawertyny, które występują w przepięknych ciepłych kolorach oraz fakturach.

Dla Państwa wygody firma nasza zapewnia profesjonalne usługi związane z pomiarem, wykonaniem, transportem, wniesieniem oraz montażem zakupionych blatów.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą na blaty z kamienia do kuchni i łazienki.